Bashkėpunimi Shkencor nė Mbėshtetje tė Peshkimit tė Pėrgjegjshėm nė detin Adriatik


Croatian Ministry
of Agriculture


Italian Ministry of
agriculture food
and forestry policies


European
Commission

english

hrvatski

italiano

crnogorsko-srpska

slovenko

   
   
   
   
 
Google

on adriamed

on the Web

 

PUBLIKIMET ADRIAMED

KĖRKIM SIPAS:
fjalėkyē:
autorit:
botimit/ēėshtje:
 
Publikimet i fundit
Lista komplete
Kodi i Drejtimit

LUNDRIM

Projekti AdriaMed
Publikimet AdriaMed
Komponentė tė Projektit
Njoftime dhe te Reja
Informacion nė Shkencat Ujore dhe te Peshkimit
AdriaMed FAQs
Biblioteka tė Adriatikut
Linkeve tė Adriatikut
Portet e Peshkimit dhe Merkatot e peshkimit nė Adriatik
Njėsitė Menaxhuese Gjeografike tė Detit Adriatik
Lista e Popullatave tė Pėrbashkėta


Publikimet AdriaMed

Publikimet AdriaMed janė tė ndarė si seri te Dokumenteve Teknike dhe Kontribute Shkencore tė lidhur me mbledhjet dhe kėrkimin tė kryera nga Projekti. Ndonjeherė, dokumente tė rendėsishėm ose abstrakte mund tė pėrkthehen nė gjuhėt kombėtare.
Ju mund tė kėrkoni sipas fjalėkyē, autorit, ose sipas publikimit/ēėshtjeve. Pėr secilin dokument do tė shfaqet njė fletė informuese (mė poshtė ju mund tė shikoni si shėmbull njė kėrkesė tė mundshme pėr njė dokument). Dokumentet mund tė shkarkohen nė format (pdf) ose ju mund tė lexoni njė pėrmbledhje nė format html.

 

Publikimet i fundit

Zip ose PDF:

click to download

Gjuhėt e pėrmbledhjeve:
    english      
Titulli:

Adriatic Sea Small-Scale Fisheries. Report of the AdriaMed Technical Consultation on Adriatic Sea Small-Scale Fisheries

Autorėt:

FAO AdriaMed

Banesė:

Split, Croatia, 14th – 15th October 2003

Publikimi:

GCP/RER/010/ITA/TD-15 (AdriaMed Technical Documents n°15)

Faqet:

186

Viti i botimit:

2005

Pėrsamat:

-3,76 Mb-

Fjalėkyēe:

artisanal fishing - Coastal fisheries - fishery development - fishing vessels

 
   
AdriaMed website

©FAO-AdriaMed,2011

top