Bashkėpunimi Shkencor nė Mbėshtetje tė Peshkimit tė Pėrgjegjshėm nė detin Adriatik


Croatian Ministry
of Agriculture


Italian Ministry of
agriculture food
and forestry policies


European
Commission

english

hrvatski

italiano

crnogorsko-srpska

slovenko

   
   
   
   
 
Google

on adriamed

on the Web

 

LUNDRIM

Projekti AdriaMed
Publikimet AdriaMed
Komponentė tė Projektit
Njoftime dhe te Reja
Informacion nė Shkencat Ujore dhe te Peshkimit
AdriaMed FAQs
Biblioteka tė Adriatikut
Linkeve tė Adriatikut
Portet e Peshkimit dhe Merkatot e peshkimit nė Adriatik
Njėsitė Menaxhuese Gjeografike tė Detit Adriatik
Lista e Popullatave tė Pėrbashkėta

LIDHJE ME INTERES QĖ KANĖ TĖ BĖJNĖ ME PORTET DHE MERKATOT E PESHKIMIT

Croatian association of ports authorities
federcoopesca Federcoopesca
fishtel fishtel: fish trading portal
Forum Permanente sulla Pesca
Port Focus - Port Harbours Marinas


Portet e Peshkimit dhe Merkatot e peshkimit nė Adriatik

Kjo bankė tė dhėnash pėrmban informacion mbi portet e peshkimit dhe merkatot e lidhura me to nė detin Adriatik. Ju mund tė shfaqni listėn e plotė tė tė gjithė porteve tė Adriatikut tė klasifikuara sipas shteteve dhe rajoneve administrative. Janė tė disponueshėm informacione mbi aspektet strukturale dhe funksionale pėr secilin port dhe merkato peshku.

KĖRKO PORTET SIPAS:

Vendit: Zonės se Referencės:

KĖRKO MERKATOT SIPAS:

Zonės se Referencės:
 
   
AdriaMed website

©FAO-AdriaMed,2011

top