Bashkėpunimi Shkencor nė Mbėshtetje tė Peshkimit tė Pėrgjegjshėm nė detin Adriatik


Croatian Ministry
of Agriculture


Italian Ministry of
agriculture food
and forestry policies


European
Commission

english

hrvatski

italiano

crnogorsko-srpska

slovenko

   
   
   
   
 
Google

on adriamed

on the Web

 

LUNDRIM

Projekti AdriaMed
Publikimet AdriaMed
Komponentė tė Projektit
Njoftime dhe te Reja
Informacion nė Shkencat Ujore dhe te Peshkimit
AdriaMed FAQs
Biblioteka tė Adriatikut
Linkeve tė Adriatikut
Portet e Peshkimit dhe Merkatot e peshkimit nė Adriatik
Njėsitė Menaxhuese Gjeografike tė Detit Adriatik
Lista e Popullatave tė Pėrbashkėta


Komponentė tė Projektit

Nė muajt e parė tė dhjetė Komponentėt kryesorė tė Projektit janė identifikuar, diskutuar dhe aprovuar gjatė mitingut tė parė tė Komitetit tė Koordinues tė AdriaMed-it. Plani i punės parashikon krijimin e njė banke tė dhėnash tė njohjes teknike dhe shkencore e pranishme nė Adriatik, “fazė inventarizimi”, dhe zhvillimin e aktiviteteve qė pėrbėjnė “shėrbimet e mbėshtetjes shkencore”; aktivitetet janė kryer qoftė nė nivel kombėtar, qoftė si basen.
 

 

   
AdriaMed website

©FAO-AdriaMed,2011

top